piątek, 27 listopada 2015

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2015

Grudzień do najpiękniejszy czas w roku. Jest to czas adwentu, radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. 
W okresie od końca listopada do grudnia, a nawet do 06 stycznia w wielu miastach w Polsce organizowane są imprezy świąteczne: jarmarki, targi i kiermasze. Można tam kupić ozdoby i prezenty świąteczne dla najbliższych, pachnące wędliny, pierniki, miody pitne, wina, spróbować regionalnych specjałów i wiele innych. Jest również wiele bajkowych atrakcji dla dzieci. A wszystko to dzieje się w scenerii pięknie ustrojonych, mieniących się kolorowymi gwiazdkami choinek, rozbrzmiewających zewsząd kolęd czy inscenizacji grup kolędników oraz żywych szopek betlejemskich.

Zobaczcie gdzie w tym roku warto się wybrać.


Żródło internet

Warszawa
28.11 - 24.12.2015


Warszawski Jarmark Świąteczny odbywa się przy bramie głównej nr 2, przed PGE Narodowym w ramach Zimowy Narodowy. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających bogaty program atrakcji, które przeniosą warszawiaków w świąteczny klimat. Piękna iluminacja świetlna, świąteczna atmosfera, pyszne jedzenie, mikołajki dla najmłodszych i wspólne kolędowanie to jedne z wielu propozycji czekających na jarmarku przy Narodowym. 
Szczegóły poznacie tutaj.


fot./warszawa.naszemiasto.pl
Wrocław
20.11-22.12.2015

We Wrocławiu również wyjatkowo. Wrocławskie jarmarki kuszą niezliczoną ilością bożonarodzeniowych drzewek oświetlonych świątecznymi światełkami, podróżami odbywanymi w towarzystwie bohaterów ulubionych bajek i przypominającymi lodowe pałace lub szopki kramami w których można kupić artystyczne rękodzieła, biżuterię i prezenty.
Oglądanie występów kolędników oraz poszukiwanie zagranicznych specjałów na kramach przyjezdnych z Austrii, Niemiec, Czech czy Litwy umili smak tradycyjnego wrocławskiego grzańca z dodatkiem wanilii i pieprzu. 

Szczegółowy program znajdzesz tutaj.


Fot/www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Kraków
26.11.2015 - 06.01.2016 

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy jest najstarszym w kraju. Odbywa się co roku na Rynku Głównym i można tam skosztować tradycyjnych małopolskich przysmaków, cieszyć się aromatem grzanego wina i zakupić oryginalne gwiazdkowe prezenty, miniaturowe szopki oraz słodycze takie, jak prażone orzechy w karmelu czy marcepanowe bloki w czekoladzie. 
Kraków gościć też będzie kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. sery i kiełbasy słowackie, lwowskie słodycze oraz litewską biżuterię z tkanin i drewna.
W tym roku dzieci będą mogły również wysłać balonikami listy do Świetego Mikołaja.
Targom jak zawsze towarzyszyć będzie wiele imprez artystycznych. 
Program dostępny jest tutaj.Fot./internet

Gdańsk
05.12 - 23.12.2015

Gdańsk również oferuje liczne rodzinne atrakcje, takie jak lodowisko, karuzele i lapońskie renifery w zagrodzie Świętego Mikołaja.
Na jarmarku skosztować będzie można aromatycznego, pachnącego cynamonem i goździkami grzańca gdańskiego, który będzie podawany w ceramicznych kubkach, wyprodukowanych specjalnie na tę okazję. Oczywiście będzie można zakupić świąteczne ozdoby i dekoracje, autorską biżuterię, wyroby z filcu, ręcznie wykonane czapki, zabawki, ceramikę artystyczną, galanterię skórzaną i zabawki. Nie zabraknie wigilijnych pierogów, litewskich wędlin, słodyczy, pierników, bakalii i przypraw, a nawet tureckiej kawy i herbaty.
Program i wszelkie informacje znajdziesz tutaj


Fot./www.bozonarodzeniowy.gda.pl
Olsztyn
10.12.13.12.2015

VII Warmiński Jarmark Świąteczny w tym roku ozdobią dekoracje świetlne budynków starego miasta, bałwanki, śnieżynki i rozświetlone świątecznymi światełkami choinki. Przechadzając się uliczkami będzie można spotkać nie tylko kolędników i Mikołajów wraz z pomocnikami, ale również przebranych aktorów i połykaczy ognia. Będzie dużo muzyki i występów artystycznych. A na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj. Nie zabraknie również regionalnych przysmaków.
Program znajdziesz tutaj.


Fot/http://jarmark.olsztyn.eu/plMam nadzieję, że udało mi się Was zachęcić  i wybierzecie się na taki świąteczny jarmark, by wczuć się w bożonarodzeniowy świąteczny nastrój. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz