sobota, 28 listopada 2015

Warszawska iluminacja świąteczna 2015-2016

Wiele miast przed okresem Świąt Bożego Narodzenia oświetla ulice i rynki tysiącem migoczących lampeczek tzw. iluminacji świetlnych. Dzięki takim iluminacjom okres przedświąteczny jest niesamowity, tajemniczy, bajkowy. Uwielbiam ten czas i te świetlne dekoracje. Dla dzieci jest do niesamowita atrakcja, ale dorośli również mogą poczuć się jak w bajce. Dlatego warto wybrać się na spacer po ulicach Warszawy.


fot./warszawa.naszemiasto.pl

W Warszawie lampki rozbłyną w sobotę 5 grudnia 2015 o godz. 17:00 na placu Zamkowym. Lampki na choince zapali Świety Mikołaj, któremu będą towarzyszyły elfy i inne baśniowe postacie.


Zaraz po zapaleniu świątecznego drzewka, razem ze Świętym Mikołajem ruszy barwny orszak i każdy może się do niego przyłączyć :) Radosna parada przejdzie od ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem aż do ul. Chmielnej.


To nie koniec atrakcji tego wieczora. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie świąteczny namiot, w którym będzie można własnoręcznie upiec pachnące pierniczki i przyozdobić je kolorowym lukrem i innymi dekoracjami. Na chętnych czekać będą też przepiękne kartki prezentujące Warszawę w ciepłej, świątecznej odsłonie. Na miejscu pracownicy Poczty Polskiej przybiją okolicznościowy stempel i kartka będzie gotowa do wysłania.Wieczór umili warszawiakom występ Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", który wystąpi ze świątecznymrepertuarem. Klimat nadchodzących świąt poczujemy również dzięki dzieciom z zespołu "Fasolki", które zaprezentują wszystkim nastrojowe utwory.


Prace instalacyjne iluminacji świetlnej nadzoruje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, a o tym przeczytasz tutaj.

Te niezwykłe dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2016 roku.

Zatem przybywajcie do Warszawy podziwiajcie i poczujcie "magię" świąt.

Zobaczcie jak to było w ubiegłych latach.
fot./wawalove.pl
fot./warszawa.naszemiasto.pl
fot./warszawa.wyborcza.pl
fot./www.um.warszawa.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz